Zbiórka pieniędzy na leczenie Kubusia i Filipka

Przedstawiamy Wam dwóch chłopaczków Filipka i Kubusia. Łączy ich to że obaj są przystojni, uśmiechnięci i wyglądają na szczęśliwych, ale łączą ich też te 3 nieszczęsne litery SMA.
Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i niemowlęObraz może zawierać: 1 osoba, niemowlę

A to oznacza, że żeby w przyszłości móc usiąść, przebiec się kiedyś z piłką, swobodnie oddychać czy zjeść z apetytem choćby ulubioną zupę, tak jak naszym dzieciom przychodzi to naturalnie i banalnie, oni potrzebują każdy po 10 mln zł. Na dodatek urodzili się w szczęśliwych rodzinach, w których są kochani i wspierani, ale niestety nie są to rodziny z pierwszej dziesiątki najbogatszych ludzi świata, a chyba tylko takich ludzi stać na tak drogi lek. Dlatego musimy wesprzeć chłopaków, finansowo oczywiście kto ile może, pomysłem, zachęcaniem znajomych i grup, udostępnianiem numerów kont. Nigdy nie wiadomo do kogo i przez kogo jesteśmy w stanie dotrzeć, więc działajmy, róbmy cokolwiek, bo lepsze to niż nierobienie niczego.

SMA – SMA (ang. spinal muscular atrophy), czyli rdzeniowy zanik mięśni, to ciężka choroba rzadka, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do uogólnionego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostatecznosci częściowego albo całkowitego paraliżu.
https://www.siepomaga.pl/filipek

https://www.siepomaga.pl/kubus